22 stycznia 2018 10:29 | Aktualności

ZBIERAMY NAKRĘTKI – POMAGAMY OLAFKOWI

Tradycją już niemal stała się w naszej szkole akcja polegająca na zbiórce plastikowych korków. Przedsięwzięcie ma przede wszystkim wymiar charytatywny - pomoc osobom niepełnosprawnym .W pierwszym semestrze roku szkolnego 2017/2018 zebraliśmy 270 kilogramów nakrętek !!! Wszyscy uczniowie i pracownicy naszej placówki, a także ich rodziny z wielkim zaangażowaniem przyłączyli się do przedsięwzięcia. Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród całej naszej szkolnej społeczności. Jak zwykle do placówki dostarczane były torby pełne nakrętek, które pani Ilona Maroń – czuwająca nad przebiegiem akcji – systematycznie przekazywała w odpowiednie ręce. Tym razem celem naszym była pomoc Olafkowi Truchanowi, który wymaga stałej rehabilitacji. Jest nam niezmiernie miło, że biorąc udział  w tym działaniu przyczyniliśmy się choć w jakimś stopniu do spełnienia tak niecodziennych marzeń kolejnej już osoby. Jednocześnie uczniowie nasi poprzez niemal już naturalny odruch – zbieranie plastikowych korków - uczą się empatii, dzięki której na świecie jest tyle uśmiechów.
Bardzo dziękujemy za zaangażowanie i zachęcamy do dalszego zbierania nakrętek, ponieważ akcja cały czas trwa.

Ilona Maron

Koordynator akcji