06 grudnia 2017 09:20 | Aktualności

Światowy Dzień Walki z AIDS

Corocznie – 1 grudnia, z inicjatywy Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) od 1988 roku, obchodzimy Światowy Dzień  Walki z AIDS. W tym dniu na całym świecie, także w Polsce, odbywają się m.in. konferencje, happeningi oraz akcje edukacyjne dotyczące profilaktyki HIV/AIDS. W naszej szkole odbyły się zajęcia edukacyjne dla klas II i III gimnazjum. Najpierw uczniowie wysłuchali wykładu przygotowanego przez lek. med. panią Jadwigę Caban–Korbas. Następnie wszyscy uczniowie udali się na korytarz drugiego piętra, gdzie pracownicy Powiatowej Stacji Sanitarno–Epidemiologicznej w Słubicach przygotowali punkt informacyjno–konsultacyjny. Młodzież mogła porozmawiać, poczytać ulotki z informacjami dotyczącymi HIV i AIDS, jak także zmierzyć ciśnienie i cukier w krwi. Z propozycji PSSE z chęcią korzystali również nauczyciele i pracownicy szkoły. Nasi goście byli pozytywnie zaskoczeni kulturą i mądrością uczniów gimnazjum. Temat zajęć przygotowanych przez PSSE był trudny, wymagający skupienia, ale także zastanowienia, a nasi uczniowie zachowali się w tym dniu wzorowo. BRAWO WY!!!

Z tego miejsca chciałabym serdecznie podziękować uczniom oraz naszym gościom, którzy jak zapowiedzieli z chęcią do nas wrócą.

Anna Molsa