24 listopada 2017 10:37 | Aktualności

Poznajemy zawody w oddziale przedszkolnym

Październik był miesiącem niezmiernie pracowitym i wypełnionym wieloma atrakcjami w grupie Krasnali i Biedronek. Oprócz wydarzeń związanych z tematyką jesienną, obfitował w cykl spotkań dotyczących zawodów, jakie wykonują rodzice dzieci z oddziału przedszkolnego. Celem prezentacji było przede wszystkim poznanie różnorodnych profesji a co za tym idzie, zainteresowania różnymi zawodami i ukazanie dzieciom przydatności ich wykonywania. Dzięki takim zajęciom przedszkolaki miały możliwość dokładnego zapoznania się z czynnościami wykonywanymi przez żołnierza, piekarza, animatora zabaw i urzędnika pocztowego. Nasze grupy odwiedził tata Jacka, który jest żołnierzem i pracuje w wojsku. Zaprezentował nam cały ekwipunek niezbędnych przedmiotów potrzebnych żołnierzowi podczas jego pracy. Dzieci były zafascynowane prezentacją. Miały okazje przymierzyć różne nakrycia głowy, hełmy, kamizelki, maski przeciwgazowe .Dużo przyjemności sprawiła im, degustacja wyposażenia menażerki J Piekarz, Tata Małgosi opowiedział o procesie wypieku pieczywa a także poczęstował nas pysznym chlebkiem w wielu smakach. Tego dnia odwiedziła nas również Pani Ola, która zajmuje się doradztwem ubezpieczeniowym, pełni funkcje menagera w firmie krawieckiej lecz największym zamiłowaniem darzy trzeci zawód, jakim jest animator zabaw. Dzieci bardzo ucieszyły się z Jej wizyty. Były pod wrażeniem umiejętności, jakie zaprezentowała przy tworzeniu różnych balonowych kombinacji. Sala w której odbywały się zajęcia, w kilka minut zamieniała się w balonowy raj. Spotkania wzbudziły wiele pozytywnych emocji i na długo pozostaną w pamięci naszych przedszkolaków.

W pierwszym tygodniu listopada udaliśmy się do Urzędu Pocztowego. Zerówkowicze miały okazję przyjrzeć się z bliska pracy urzędników pocztowych oraz poznać zakres usług wykonywanych na poczcie. Zwiedziliśmy najpierw hol, w którym znajdują się okienka pocztowe, przy których obsługuje się klientów. Następnie Pani Wioletta zaprowadziła nas do innych pomieszczeń, takich , do których wstęp mają tylko pracownicy poczty. Zwróciliśmy uwagę m.in. na sortownie, w której segreguje się listy, poznaliśmy biuro listonoszów, a Pani naczelnik opowiedziała o ich trudnej pracy. Mieliśmy okazję sprawdzić wagę pustej torby listonosza, która faktycznie okazała się być nie lada wyzwaniem dla niejednego przedszkolaka. Dużą atrakcją okazało się przybijanie stempli. Wycieczka okazała się bardzo interesująca, a dzieci wracały do przedszkola z bagażem miłych wrażeń.

Poznajemy zawody w oddziale przedszkolnym