Szkoła Podstawowa im. Marii Skłodowskiej-Curie w Ośnie Lubuskim

W roku szkolnym 2017/2018 w szkole realizowano projekty :"OWOCE W SZKOLE", "SZKLANKA MLEKA", "RADOSNA SZKOŁA"

Aktualności

21 listopada 2017 13:54 | Aktualności

Targi "Edukacja - Praca - Kariera bez granic"       Dnia 15 listopada 2017 r. klasy trzecie gimnazjum wraz z wychowawcami miały okazję uczestniczyć w Targach "Edukacja - Praca - Kariera bez granic" w Słubicach. Organizatorami targów były: Młodzieżowe Centrum Kariery, Collegium Polonicum i Starostwo Powiatowe w Słubicach.

       Każdy uczeń, który nie podjął jeszcze decyzji o swojej przyszłości edukacyjnej, mógł odnaleźć szkołę, która spełnia jego wymagania. Starsi uczniowie zachęcali do zapoznania się z ofertą ich szkół ponadgimnazjalnych oraz udzielali zainteresowanym wielu ciekawych informacji. W Collegium Polonicum reklamowały się nie tylko polskie licea i technika, ale różnież niemieckie. 

       Uroczyste rozpoczęcie targów odbyło się w auli, gdzie wysłuchaliśmy przemówień prof. dr hab. Tadeusza Wallasa, rektora UAM w Poznaniu, Marcina Jabłońskiego, starosty słubickiego, Tomasza Ciszewicza, burmistrza Słubic i Piotra Barczaka, komendanta lubuskiego OHP. Wypowiedzi były tłumaczone na język niemiecki. Następnie uczniowie udali się na warsztaty z pracownikami naukowymi. Nasi uczniowie zmierzyli się z debatą oxfordzką na temat szkół dwujęzycznych, w tym przypadku polsko-niemieckich. Po zajęciach mieliśmy czas na przeglądanie ofert szkół i spacerowanie po targach.


przygotowała

Hanna Biernacka

klasa III a gimnazjum


Przeczytano: 363 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: