21 listopada 2017 13:54 | Aktualności

Targi "Edukacja - Praca - Kariera bez granic"

Dnia 15 listopada 2017 r. klasy trzecie gimnazjum wraz z wychowawcami miały okazję uczestniczyć w Targach "Edukacja - Praca - Kariera bez granic" w Słubicach. Organizatorami targów były: Młodzieżowe Centrum Kariery, Collegium Polonicum i Starostwo Powiatowe w Słubicach.

Każdy uczeń, który nie podjął jeszcze decyzji o swojej przyszłości edukacyjnej, mógł odnaleźć szkołę, która spełnia jego wymagania. Starsi uczniowie zachęcali do zapoznania się z ofertą ich szkół ponadgimnazjalnych oraz udzielali zainteresowanym wielu ciekawych informacji. W Collegium Polonicum reklamowały się nie tylko polskie licea i technika, ale różnież niemieckie.

Uroczyste rozpoczęcie targów odbyło się w auli, gdzie wysłuchaliśmy przemówień prof. dr hab. Tadeusza Wallasa, rektora UAM w Poznaniu, Marcina Jabłońskiego, starosty słubickiego, Tomasza Ciszewicza, burmistrza Słubic i Piotra Barczaka, komendanta lubuskiego OHP. Wypowiedzi były tłumaczone na język niemiecki. Następnie uczniowie udali się na warsztaty z pracownikami naukowymi. Nasi uczniowie zmierzyli się z debatą oxfordzką na temat szkół dwujęzycznych, w tym przypadku polsko-niemieckich. Po zajęciach mieliśmy czas na przeglądanie ofert szkół i spacerowanie po targach.

przygotowała

Hanna Biernacka