21 listopada 2017 12:57 | Aktualności

Poznajemy zawody związane z kształtowaniem środowiska

Na lekcji przyrody w klasie IV a i IV b gościł w dniu 19 października 2017r. pracownik Nadleśnictwa w Ośnie Lubuskim pani Paulina Michałek. Pokazała uczniom, jak wygląda strój galowy pracownika Nadleśnictwa, przedstawiła różne mapy, jakimi posługuje się w swojej pracy. Opowiedziała o specyfice pracy na swoim  stanowisku – przygotowanie dróg do punku czerpania wody, przygotowanie miejsc parkingowych i biwakowych w lesie, edukacja dzieci,  młodzieży i dorosłych. Uczniowie odpowiadali na pytania, jakie funkcje pełni las oraz do czego potrzebne jest ludziom drewno. Dzieci dowiedziały się kim jest i jaką rolę pełni „policjant leśny” – strażnik leśny. Dowiedziały się również, czy można iść z psem do lasu i jak zachować się w lesie gdy się zgubimy – poznały sposób odczytania informacji ze słupka oddziałowego.

Na koniec zajęć każdy z uczniów otrzymał od pani Pauliny niewielki prezent.