21 listopada 2017 12:18 | Aktualności

16 listopada 2017 - Światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu

Dzień ten ma już ponad 30-letnią tradycję. Pomysł zrodził się w USA w Californii, gdzie w 1974 roku zachęcono ponad milion palaczy do odstawienia papierosów na jeden dzień. Na całym świecie tytoń zabija ponad 5 milionów osób każdego roku – w tym ponad 600 tysięcy osób, które palą biernie, wdychając dym osób palących w najbliższym otoczeniu. Głównym problemem związanym z rzucaniem palenia jest fakt, iż papierosy zabijają powoli – palacz może nie odczuwać skutków swojego nałogu przez wiele lat. Niestety, kiedy już się pojawią, często bywa za późno.

W ramach działań profilaktycznych uczniowie klas IV – VII oraz uczniowie gimnazjum przygotowali plakaty ukazujące jaki wpływ ma palenie papierosów na organizm oraz zachęcające do zaprzestania palenia tytoniu. Na korytarzu pierwszego piętra można zobaczyć wystawę wszystkich prac naszych uczniów.