06 listopada 2017 11:17 | Aktualności

Europejski Dzień Języków Obcych

Każdego roku Europejski Dzień Języków Obcych jest obchodzony w szkołach całej Europy. Nasza szkoła również celebruje ten dzień, przygotowując różne konkursy, prace artystyczne uczniów oraz prowadząc lekcje tematyczne.

Poprzez organizowanie Europejskiego Dnia Języków Obcych 24 października 2017 r. po raz kolejny uczniowie mogli przekonać się, iż uczenie się języków obcych nie tylko pomaga w życiu codziennym, ale również pozawala otworzyć się na kulturę innych krajów co poszerza horyzonty rozwojowo-poznawcze. Już od kilku lat organizowany jest w naszej szkole Europejski Dzień Języków Obcych. W tym wyjątkowym dniu podkreślamy znaczenie znajomości języków obcych we współczesnym świecie.

W tym roku szkolnym nauczyciele języków obcych postawili na czynne zaangażowanie uczniów w specjalnie przygotowanych dla nich gier i zabaw. Klasy przygotowywały plakaty na temat istoty uczenia się języków obcych. Nauczyciele przygotowali lekcje tematyczne np. „Przysłowia w różnych językach”, False friends, pracowaliśmy w parach, grupach, całymi zespołami klasowymi, aż w końcu udało nam się przygotować wszystkie zaplanowane aktywności.

Taki dzień nie odbyłby się bez konkursów, które nasi uczniowie uwielbiają. Na przerwach zabrzmiała muzyka – hymny krajów europejskich - była i Szwecja, Hiszpania czy Rosja. Żaden hymn nie sprawił najmniejszego kłopotu w rozpoznaniu kraju, z jakiego pochodzi. W drugim konkursie uczniowie mieli za zadanie rozwiązać piętnaście zagadek dotyczących języków, które były tego dnia porozwieszane na drzwiach gabinetów klasowych. Ten konkurs cieszył się bardzo dużą popularnością, gdyż odpowiedzi spływały do nauczycieli przez prawie dwa tygodnie. Ostatnią atrakcją Dnia Języków Obcych była sonda korytarzowa: „W ilu językach potrafisz się przywitać?”, a rekordziści potrafili powiedzieć „dzień dobry” lub „cześć” w ośmiu językach.

Poprzez organizację Europejskiego Dnia Języków Obcych uczniowie ponownie doświadczyli przyjemności uczenia się języków obcych oraz jak istotna jest ich znajomość w dzisiejszym świecie.

WYNIKI KONKURSÓW:

HYMNY NARODOWE

1. Oliwia Raniewicz IIc G
  2. Oskar Tarasek IVc SP
  3. Łukasz Sołtys IIIc G
  4. Filip Gołębiowski VIIa SP
  5. Karolina Łagutko VIIa SP
  6. Dominik Płucienniczak VIb SP

ZAGADKI JĘZYKOWE

1 miejsce – klasa VIIa SP – 100% poprawnych odpowiedzi

2 miejsce – klasa VIIb SP

3 miejsce – klasa IIc G

Serdeczne podziękowania należą się wszystkich klasom za zaangażowanie w trakcie lekcji okolicznościowych oraz Angelice Sulejewskiej i Adriannie Widziewicz z IIb G za przygotowanie i przeprowadzenie sondy korytarzowej. Dziękujemy i zapraszamy do wspólnej zabawy za rok!