27 października 2017 14:05 | Aktualności

Wycieczka piesza Szkolnego Koła Krajoznawczo-Turystycznego

Dnia 21 października 2017r. odbyła się pierwsza piesza wycieczka w ramach SKKT (Szkolnego Koła Krajoznawczo - Turystycznego).
Uczniowie naszej szkoły w licznym gronie - 25 osób wraz z opiekunami - panią Barbarą Jurkowską oraz Izabelą  Gałosz wyruszyli do Radachowa. W czasie marszu poznawali podstawowe gatunki drzew, roślin, elementy krajobrazu polodowcowego.
Na boisku sportowym w Radachowie odbyło się ognisko wraz z pieczeniem kiełbasek. Drewno na ognisko zostało przyniesione przez uczniów oraz Sołtysa Radachowa - pana Adama Kostrubca.
Po wspólnym pieczeniu kiełbasek i odpoczynku uczniowie wzięli udział w konkursie wiedzy o Ośnie Lubuskim. Otrzymali nagrody ufundowane przez Nadleśnictwo Ośno Lubuskie. Każdy uczestnik sobotniego rajdu pieszego otrzymał dyplom z przejście tego dnia 15 kilometrów.
Kolejne wyjście zaplanowane jest w listopadzie.