Szkoła Podstawowa im. Marii Skłodowskiej-Curie w Ośnie Lubuskim

W roku szkolnym 2016/2017 w szkole realizowano projekty :"MAŁY MISTRZ", "OWOCE W SZKOLE", "SZKLANKA MLEKA", "RADOSNA SZKOŁA"

Aktualności

27 października 2017 14:00 | Aktualności

„Magiczny kapelusz”

 

 

       25 października 2017 do szkoły przyjechali aktorzy z Torunia z Fundacji Grupy T. Dzieci z klas 0 – III, IV – V oraz VI – VII mogli obejrzeć przedstawienie edukacyjno – kabaretowe, pt. „Magiczny kapelusz”.

Główny bohater – słoń Tadeusz był bardzo nieszczęśliwy. Zarozumiała mrówka Helenka wyśmiewała się z Tadeusza. Słoń postanowił odnaleźć magiczny kapelusz, który miał go zmienić w kogoś, kogo wszyscy polubią. W wyniku wielu ciekawych i zabawnych scen kapelusz zmienił mrówkę w potwora, którego Tadeusz w dalszej części uratował. Przedstawienie, w zabawnej formie, pokazało, że nie liczy się wygląd, lecz to co każdy z nas ma wewnątrz – nasza osobowość. Uczniowie podczas tej opowieści uczyli się czym jest tolerancja, przyjaźń i  poświęcenie. Podczas spektaklu można było się pośmiać, ale i zapamiętać przesłanie dotyczące poszanowania każdego człowieka takiego, jakim jest.
Przeczytano: 124 razy. Wydrukuj|Poleć znajomemu|Do góry

Zdjęcia: