24 października 2017 10:30 | Aktualności

Bicie rekordu w resuscytacji krążeniowo – oddechowej z WOŚP

W naszej szkole 16 października 2017 r. w godz. 12 – 1230 jak w wielu innych punktach naszego kraju odbyło się bicie rekordu w resuscytacji krążeniowo – oddechowej z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. W akcji brało udział 14 zuchów z naszej szkoły oraz 16 uczniów ze szkolnej drużyny medycznej.

Byli to

Julia Kwiręg

Dominik Fudalin

Paula Komorska

Akcję przeprowadzaliśmy na czterech fantomach, obserwatorami byli p. dyr. Monika Wróbel, Anna Stefaniak i Kamilla Kwiręg. Równo o godzinie 1200 rozpoczęliśmy akcję, którą zakończyliśmy o godz. 1230. Przez cały czas nieprzerwanie była prowadzona resuscytacja krążeniowo – oddechowa na wszystkich fantomach. Uczniowie wykonywali masaż serca wraz z wdechami. Taka akcja obrazuje nam jak ważna jest współpraca przy ratowaniu życia innych, jak bardzo liczy się wyszkolenie dużej grupy młodych ludzi. Im częściej będą brać udział w takich sytuacjach, tym pewniejsi i sprawniejsi będą w warunkach rzeczywistych.

Opiekun Jolanta Dancewicz

Bicie rekordu w resuscytacji krążeniowo – oddechowej z WOŚP