17 października 2017 11:51 | Aktualności

DZIEŃ NAUCZYCIELA, UROCZYSTE ŚWIĘTO…

Choć tegoroczne nauczycielskie święto przypadło na sobotę, to, oczywiście, w ośniańskiej szkole nie mogło obyć się bez uhonorowania pracy wszystkich pracowników oświaty.

13 października nie zabrakło kwiatów, laurek i uśmiechów, przepiękny bukiet życzeń (przygotowany przez gimnazjalistów) ozdobił drzwi do pokoju nauczycielskiego oraz półpiętro przy głównym wejściu. Jednak ukoronowaniem obchodów Dnia Komisji Edukacji Narodowej stała się, przygotowana przez uczniów klas trzecich szkoły podstawowej pod kierunkiem wychowawczyń, Pań: Renaty Brajer, Elżbiety Majewskiej, Ewy Najborowskiej i Anny Woronowicz, akademia. Młodzi artyści z wielką gracją i zaangażowaniem, a czasami niewielką tremą typową dla gwiazd wielkich scen, zaprezentowali wspaniały spektakl słowno- muzyczny.  Były wiersze oraz piosenki, a także mini scenki teatralne. Wszystko, oczywiście, dotyczyło szkoły tej codziennej i tej od święta, było na poważnie, sentymentalnie i wzruszająco (niektóre panie po cichutku, dyskretnie ocierały łezkę kręcącą się w oku), ale również nie zabrakło powodów do uśmiechu czy wręcz głośnego śmiechu widowni. Każdy widz znalazł coś dla siebie, wielu włączało się do wspólnego śpiewania czy robienia fali wirujących rąk. Trzecioklasiści naprawdę pokazali klasę, zarówno doskonale pamięciowo przygotowanymi tekstami, jak i swoimi odświętnymi scenicznymi strojami. Widać było, że ten występ to nie kolejna trudna odrobiona lekcja, tylko wspaniała zabawa. Fakt, że wymagała wielu przygotowań, jednak efekt był imponujący. Zaproszeni goście (dyrekcja, nauczyciele, pracownicy szkoły i uczniowie) zgodnie stwierdzili, że to świąteczne spotkanie było bardzo interesujące, a mali artyści zawsze są wyjątkowo uroczy.

I ja tam byłam, świetnie się bawiłam….tak mówiło wielu, dziękując i życząc kolejnych tak udanych występów.

20171013_130251resizer1500q80.jpg