13 października 2017 11:10 | Aktualności

Święto Pieczonego Ziemniaka

W dniu 5 października  zajęcia klas trzecich szkoły podstawowej odbyły się w niecodziennej scenerii. Uczniowie wraz z wychowawcami udali się nad jezioro Reczynek, gdzie odbyło się Święto Pieczonego Ziemniaka.
Podczas wspólnych zmagań sportowych, wesołych zabaw , pląsów i śpiewów dzieci poszerzyły wiedzę na temat historii ziemniaka, jego cech i przeznaczenia oraz tradycji związanych z wykopkami. W każdej konkurencji sportowej wykorzystane były ziemniaki, między innymi był to bieg z ziemniakiem na łyżce, skoki w workach i rzuty do celu. Na koniec dzieci układały postacie zwierząt z ziemniaków.
 A po powrocie do klasy dzieci wykonały fantazyjne pieczątki z ziemniaków, które później odbijały na kartkach.
Impreza odbyła się też dzięki zaangażowaniu w jej organizację rodziców. Dzięki nim dzieci mogły skosztować pieczonych ziemniaków i kiełbasek.To była bardzo ciekawa lekcja przyrody i zabaw  sportowych. Humory dopisały, a zabawa była znakomita!

Święto Pieczonego Ziemniaka