10 października 2017 11:09 | Aktualności

WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

Dnia 2 października 2017r. przeprowadzone zostały wybory do Samorządu Uczniowskiego w naszej szkole.
Poprzedzone były kampanią wyborczą, w trakcie której uczniowie prezentowali swoje programy.  Do Zarządu Samorządu Uczniowskiego zgłaszali swoje nazwiska, a potem przystąpili do kampanii wyborczej podczas której prezentowali swój program. W szkole pojawiły się bardzo ciekawe i oryginalne plakaty przedstawiające najważniejsze punkty  programu każdego z kandydatów, na przerwach  przeprowadzano rozmowy indywidualne, rozdawano ulotki. Uczniowie brali udział w nieformalnych dyskusjach i kibicowali swoim kandydatom. Uprawnieni do głosowania byli wszyscy uczniowie. W głosowaniu wzięło 145 osób, którzy wybierali swoich przedstawicieli spośród 5 kandydatów. Komisja wyborcza w składzie: Ada Widziewicz kl. IIb, Izabella Babicz kl. III c, Martyna Banaś kl. III c i Justyna Skawina kl. III a czuwała nad prawidłowym przebiegiem glosowania i po jego zakończeniu dokonała obliczeń głosów.
Nauczycielem nadzorującym przebieg wyborów był opiekun Samorządu Uczniowskiego Jolanta Dychowska.

Zgodnie z Regulaminem Samorządu Uczniowskiego i Regulaminem Wyborów w skład samorządu weszły trzy osoby o największej liczbie głosów z następującym przydziałem czynności w bieżącym roku szkolnym:

1. IGNACY ROMANOWSKI kl. II b – PRZEWODNICZĄCY
2. JAKUB OLSZEWSKI kl. III b –  ZASTĘPCA
3. AMELIA BARANOWSKA kl. III a – SEKRETARZ

Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy.