Szkoła Podstawowa im. Marii Skłodowskiej-Curie w Ośnie Lubuskim

W roku szkolnym 2017/2018 w szkole realizowano projekty :"OWOCE W SZKOLE", "SZKLANKA MLEKA", "RADOSNA SZKOŁA"

Aktualności

17 października 2017 11:49 | Aktualności

Budżet Obywatelski - prośba o głosy

Szanowni Państwo,

zwracamy się z prośbą o oddanie głosu w Budżecie Obywatelskim na projekt zgłoszony przez Szkołę Podstawową w Ośnie Lubuskim "Znam języki obce - bezpłatny kurs jezyka niemieckiego i angielskiego dla dorosłych".

W ramach projektu planowane jest utworzenie w szkole nowoczesnej językowej pracowni multimedialnej.

Tu możesz oddać głos


Dyrekcja 

Szkoły Podstawowej 

w Ośnie Lubuskim

 

FISZKA PROJEKTU

1. Tytuł projektu

"Znam języki obce - bezpłatny kurs języka niemieckiego i angielskiego dla dorosłych"

2. Lokalizacja projektu

Szkoła Podstawowa im. Marii Skłodowskie - Curie w Ośnie Lubuskim

3. Opis projektu

Projekt "Znam języki obce" ma na celu zorganizowanie i przeprowadzenie kursu języka niemieckiego i angielskiego z myślą o osobach dorosłych. Planowane jest utworzenie grup na poziomie podstawowym i średniozaawansowanym. Uczestnicy zajęć będą mieć zapewnione materiały szkoleniowe, opinie lektorów na temat postępów w nauce oraz zaświadczenia ukończenia kursu. W celu zapewnienia wysokich europejskich standardów nauczania kursy językowe zostaną przeprowadzone z wykorzystaniem nowoczesnego sprzętu multimedialnego, który składa się m.in. z oprogramowania magnetofonu cyfrowego z mikrofonem dynamicznym oraz zestawu interaktywnego dotykowego. Intensywność: 1 raz w tygodniu po 90 minut dla każdej z grup. Zrealizowanych zostanie 60 godzin dydaktycznych (45 min.) języka niemieckiego i 60 godzin dydaktycznych języka angielskiego. Uczestnicy zajęć nie ponoszą żadnych kosztów związanych z projektem. Poza tym stworzenie nowoczesnej pracowni językowej w szkole umożliwi efektywną naukę języka obcego.

4. Uzasadnienie 

Projekt powinien zostać zrealizowany, ponieważ jego założenia pozwolą na rozwijanie kompetencji językowych, które są kluczowe do osiągnięcia sukcesu zawodowego i społecznego. Kurs językowy realizowany w Szkole Podstawowej w Ośnie Lubuskim umożliwi bezpłatny dostęp do atrakcyjnej oferty edukacyjnej. Lokalny rynek pracy, położenie transgraniczne oraz wyjazdy zagraniczne o charakterze wypoczynkowym i zarobkowym wymagają przynajmniej podstawowej znajomości języka obcego.

 

Przeczytano: 218 razy. Wydrukuj|Do góry