Szkoła Podstawowa im. Marii Skłodowskiej-Curie w Ośnie Lubuskim

W roku szkolnym 2017/2018 w szkole realizowano projekty :"OWOCE W SZKOLE", "SZKLANKA MLEKA", "RADOSNA SZKOŁA"

Aktualności

11 października 2017 14:06 | Aktualności

Gdy brak prądu, dzieci się nudzą? NIEPRAWDA!

 

 

       Różni mądrzy naukowcy i specjaliści przeróżnych dziedzin od kilku lat prowadzą badania dowodzące, że współczesne dzieci i młodzież nie potrafią funkcjonować bez komputerów, tabletów czy telefonów komórkowych. Z różnych stron brzmią głosy oburzenia na taki stan rzeczy. Jednak uczniowie naszej szkoły w piątek 06.10.2017 dowiedli, że naukowcy nie do końca mają rację. Gdy z powodu wichury, w całej okolicy, a więc i w szkole, zabrakło prądu,  zasięgu telefonii komórkowych i internetu, uczniowie nie popadli w stan apatii, a wręcz odwrotnie- wzięli się do działania. Ze względów bezpieczeństwa odwołano lekcje, jednak wszyscy, którzy chcieli zostać w szkole, mieli zapewnioną opiekę oraz zajęcia opiekuńczo-wychowawcze i spora grupa uczniów z tej możliwości skorzystała. Nietypowa sytuacja szkolna sprawiła, że młodzi ludzie uruchomili swoje ogromne pokłady kreatywności i zamiast siedzieć z założonymi rękoma albo bezczynnie leżeć przy ławkach, wykorzystali czas na dekorowanie klas i szkolnych korytarzy. Do działania wzięły się nawet te osoby, które zazwyczaj na propozycję wykonania jakiejś dekoracji od razu twierdzą, że wcale nie mają w tej dziedzinie talentów i nie potrafią nic ciekawego stworzyć. W szkole pojawiły się więc jesienne liście, drzewa czy grzybki, a także sporo kwietnych bukietów z okazji zbliżającego się Dnia Nauczyciela. Niektóre uczennice wręcz same sobie nie mogły się nadziwić, że z kawałków bibuły wyszło im coś pięknego, a początkowo sądziły, że nie ma na to szans.

       Uczniowie skorzystali także z możliwości wyjaśnienia lekcyjnych zawiłości czy indywidualnych rozmów ze swoimi nauczycielami, na, niekoniecznie, lekcyjne tematy. A przecież takie rozmowy zawsze zbliżają do siebie rozmówców.

      Ten nietypowy szkolny dzień na pewno dowiódł, że dzieci i młodzież mogą obejść się bez współczesnych wynalazków, takich jak  tablety czy smartfony, że mają liczne talenty i potrafią zrobić z niczego coś wspaniałego, więc naukowcy niezupełnie mają rację.

 wp_20171006_11_43_55_pro.jpg

Przeczytano: 210 razy. Wydrukuj|Do góry