09 października 2017 11:11 | Aktualności

Spektakl teatralny pt. „Plastusiowy Pamiętnik”

Fiku – miku! Wyobraźnia jest wspaniała!

Fiku – miku! Wyobraźnię trzeba mieć!

Fiku – miku! By fantazji dodawała,

Fiku – miku! Tym, co w nudy wpadli sieć!

Tymi słowami rozpoczął się spektakl teatralny pt. „Plastusiowy Pamiętnik”, w którym uczestniczyły dzieci z Oddziału Przedszkolnego SP. Grupa starszych przedszkolaków - „Biedronki” oraz „Krasnale” w dniu 02.10.2017 r. wraz z opiekunami udała się do Sulęcińskiego Ośrodka Kultury, by tam dzięki wyobraźni przenieść się w kolorowy świat Plastusia – ludzika ulepionego z plasteliny. W plastusiowym świecie wszystko było możliwe – piórnik był jego domem, a przybory szkolne rozrabiały w najlepsze! Na scenie pojawiły się wielkie rekwizyty – nożyczki, ołówek, temperówka, gumka „myszka”, kałamarz, stalówki, pędzel i farby. Stworzona scenografia nie raz wywoływała uśmiech na twarzach dzieci. Radością przepełniały je także rytmiczne, porywające do tańca piosenki, ciekawa choreografia oraz barwne kostiumy. Historia i perypetie Plastusia opowiedziane językiem teatru były niezwykłą lekcją mówiącą o przyjaźni, pomocy, odpowiedzialności i mądrości. Dzieci chętnie dzieliły się swoimi wrażeniami po powrocie z przedstawienia, a na pamiątkę pozostały wszystkim miłe wspomnienia oraz zdjęcie z Plastusiem!

sulecin_9resizer1500q80.jpg