07 września 2017 09:09 | Aktualności

Hej ho, hej ho, do szkoły by się szło!

Tak, parafrazując piosenkę disnejowskich krasnali z baśni o królewnie Śnieżce, można określić atmosferę panującą 4 września na apelu inaugurującym rok szkolny 2017/2018. Piękne wrześniowe, nieco chłodne, promienie słoneczne współgrały z eleganckimi, odświętnymi strojami i uśmiechniętymi twarzami wszystkich zebranych. Nogi nie mogły ustać w miejscu, bo ich młodzi właściciele już chcieli biec do klas, by wykopywać w kopalni wiedzy drogocenne kamienie: brylanty literatury, szmaragdy matematycznych działań, topazy chemicznych doświadczeń i fizycznych eksperymentów, agaty przyrody i geografii, rubiny historii i inne cenne kruszce na pozostałych szkolnych korytarzach wiedzy. Wśród uczniów są odpowiednicy wszystkich krasnoludków : Mędrek,  Gburek,  Apsik, Wesołek, Śpioszek, Gapcio, Nieśmiałek i każdy z nich ma w szkolnej społeczności swoje miejsce i rolę. Każdy może pokazać i rozwijać swoje szczególne talenty oraz umiejętności, każdy jest potrzebny.  I właśnie 4 września wszyscy razem,  jak jedna wielka rodzina, przyszli, by wspólnie rozpocząć nową szkolną wędrówkę po meandrach wiedzy.

Uroczyste spotkanie wymagało uroczystej oprawy, więc zaczęło się od wprowadzenia przez Katarzynę Kulesz, Aleksandrę Kowalską i Kamila Ambroziaka sztandaru szkoły. Następnie prowadząca apel Magda Socha zaintonowała hymn narodowy i wszyscy włączyli się do śpiewu. Nie zapomniano także o uczczeniu minutą ciszy ofiar II wojny światowej, bo przecież początek roku szkolnego zwyczajowo przypadający na 1 września wiąże się z rocznicą wybuchu tego najpotężniejszego konfliktu zbrojnego w dziejach świata. W tym uroczystym dniu słowa wsparcia i otuchy przed, nie zawsze łatwymi, ale wartymi podjęcia trudu zadaniami, przekazali uczniom przybyli goście: burmistrz MiG Ośno Pan Stanisław Kozłowski, ksiądz proboszcz Piotr Grabowski, przewodnicząca Rady Rodziców Pani Katarzyna Pawlak i oczywiście dyrektor szkoły Pani Monika Wróbel. I tak uczniowie, jak najlepsi poszukiwacze skarbów, wyposażeni w niezbędne narzędzia: podręczniki i inne przybory szkolne, a przede wszystkim otwarte głowy, ruszyli za swoimi szkolnymi przewodnikami-nauczycielami odkrywać bajeczny, tajemniczy, pełen niespodzianek i magii świat wiedzy. Na pewno, jak w każdej baśni trafi się walka dobra ze złem, ale przecież dobro zawsze zwycięża, więc podróż zaowocuje odnalezieniem licznych skarbów. Młodzi odkrywcy, do dzieła!