26 czerwca 2017 17:51 | Aktualności

Żegnaj szkoło!

Czas płynie nieubłaganie. Przekonali się o tym absolwenci gimnazjum. Wydawać by się mogło, że dopiero zaczynali naukę w szkole ponadpodstawowej, że muszą w niej spędzić całe trzy lata, a tu okazało się, że już trzeba się żegnać, że już wybrzmiał ostatni dzwonek.

23.06.2017 na apelu ostatni raz spotkali się wszyscy uczniowie klas trzecich Gimnazjum im. M. Skłodowskiej-Curie w Ośnie Lubuskim. Aula wypełniła się gośćmi, nie zabrakło Pana Burmistrza Stanisława Kozłowskiego, Księdza Proboszcza Piotra Grabowskiego, Przewodniczącej Rady rodziców Pani Katarzyny Pawlak, Dyrekcji Szkoły: Pani Moniki Wróbel, Pani Anny Stefaniak, Pani Kamilli Kwiręg, grona pedagogicznego i pracowników szkoły. Oczywiście w tak ważnym dniu nie mogło zabraknąć rodziców absolwentów, ale też młodszych koleżanek i kolegów ze szkoły. Sala była pełna. Wzruszeni, ale też stremowani trzecioklasiści wysłuchali kilku pięknych przemówień skierowanych do nich przez gości.  Następnie nastąpił wzruszający i ekscytujący moment wręczenia nagród, wyróżnień, stypendiów i świadectw z czerwonym paskiem najlepszym uczniom oraz listów gratulacyjnych ich rodzicom.

Niewątpliwie największym wyróżnionym okazał się Miłosz Aniśko z klasy III c, który przez trzy lata pobytu w szkole zdobył przeróżne laury i tytuły w różnorodnych konkursach, okazał się także niezastąpiony w szkolnych przedstawieniach, a do tego zawsze był uśmiechnięty i chętny do pomocy, czym zdobył sobie sympatię i nauczycieli, i uczniów. Po części oficjalnej przyszedł czas na pożegnalną część artystyczną przygotowana pod okiem wychowawczyń Jolanty Dychowskiej i Małgorzaty Soloch. Okazało się, że niełatwo wypowiedzieć słowa pożegnania. Wielu osobom w trakcie krótkiego przedstawienia zakręciła się łza w oku, a w trakcie śpiewania pożegnalnej piosenki rwał się ze wzruszenia głos, ponieważ już przyszedł czas rozstania.

Napis na dekoracji głosił: Absolwenci gimnazjum gotowi do odjazdu! Konduktorze, kiedy odjazd? Na to pytanie była jedna odpowiedź. Tak już czas, ruszajcie w drogę. Powodzenia!