22 czerwca 2017 20:32 | Aktualności

Chcemy zostawić po sobie ślad

Uczniowie klasy III b gimnazjum rocznik 2014-2017 postanowili pozostawić po sobie coś więcej niż tylko pamięć czy wpisy w dokumentacji schowanej w szkolnym archiwum albo wyryte na ławkach. Pod wpływem lekkiej sugestii swojej wychowawczyni i za zgodą dyrektora szkoły w ostatnią środę roku szkolnego wspólnie posadzili na placu koło szkoły trzy ozdobne drzewka, które mają i zdobić, i dawać cień strudzonym uczniom.

wp_20170621_11_45_36_proresizer1500q80.jpg

Być może za kilka albo kilkanaście lat następne pokolenia uczniów, siadając pod koroną tych drzew, mając w głowie słowa Kochanowskiego z fraszki „Na lipę”: „Gościu siądź pod mym liściem, a odpocznij sobie, nie dojdzie cię tu słońce, przyrzekam ja tobie”, pomyślą o swoich dużo starszych koleżankach i kolegach, którzy kiedyś biegali po tym placu i chodzili po korytarzach tej szkoły. Być może na jakimś jubileuszu szkoły pod tymi drzewami spotkają się dzisiejsi absolwenci i z uśmiechem na ustach, a łezką w oku wspomną, jak sadzili małe drzewka, zastanawiając się, czy przetrwają trudy spotkań z energią małych uczniów. A być może sadzenie drzewek stanie nową szkolną tradycją. Czas pokaże...