12 czerwca 2017 11:55 | Aktualności

Dzień Dziecka ze strażakami.

1 czerwca na uczniów klasy 3d czekała niespodzianka. Wychowawczyni, Ania Molsa, zorganizowała dzieciom spotkanie ze strażakami z OSP w Ośnie Lubuskim. Uczniowie nie wiedzieli wcześniej o planach nauczycielki, więc byłi bardzo zaskoczeni i szczęśliwi.

W remizie czekały na dzieci panie ze straży pożarnej (Kristina Finkowska i Katarzyna Kiewra). Na początku dzieci słuchały, jak panie opowiadały o swojej pracy, Następnie zadawali  pytania, na które dzielne Panie chętnie odpowiadały. W międzyczasie kolejny strażak, Arek Wójcik, przygotował wóz strażacki do odwiedzin dzieci.

Chłopcy i dziewczynki chętnie wsiadali do wielkiego samochodu, by choć na chwilę poczuć się jak prawdziwi strażacy. Największą atrakcją okazało się jednak lanie wody z węża strażackiego. Każdy uczeń miał okazję sprawdzić jak gasi się pożar za pomocą wody J. Strażacy przygotowali również słodycze i kiełbaski z grilla. Wracając do szkoły dzieci wstąpiły jeszcze do cukierni na lody.

Tym słodkim akcentem zakończył się Dzień Dziecka, który na pewno na długo zostanie w pamięci uczniów 3d.