01 czerwca 2017 11:04 | Aktualności

Czwarta Szkolna Debata Oksfordzka „Internet ma pozytywny wpływ na młodego człowieka”

18 maja 2017 roku w naszej szkole odbyła się Czwarta Szkolna Debata Oksfordzka, której teza brzmiała: „Internet ma pozytywny wpływ na młodego człowieka”. Argumenty przeciwko tezie zgłaszali: Kacper Ligowski, Patrycja Dolińska, Natalia Skórzewska, Karolina Rozum i Bartek Matuszczak. Po stronie propozycji stali uczniowie : Ola Madeksza, Miłosz Aniśko, Jakub Goroch, Daniel Marciniak i Szymon Sadowski. Debatą kierowała pani marszałek Natalia Molsa z pomocą pani sekretarz Kornelii Gałosz. Całość przygotowała pani Ilona Maroń pełniąca funkcję opiekuna SU.

Dyskusję zawzięcie toczyła propozycja jak i opozycja. Uczniowie przedstawiali ciekawe argumenty ze sprawdzonych źródeł, a publiczność aktywnie brała udział w debacie  i zadawala mnóstwo pytań. Na zakończenie przeprowadzone zostało głosowanie wśród publiczności. Zdecydowana większość obecnych stwierdziła, że Internet ma pozytywny wpływ na młodego człowieka.

Debata stała się okazją do przyjrzenia się wpływowi Internetu na życie młodych ludzi. Wiele przedstawionych argumentów zaskakiwało uczniów, którym wydaje się, że  o wirtualnym świecie wiedzą wszystko. I choć nie dziwi fakt, że  większość uczestników debaty stanęła po stronie obrońców Internetu, to jest nadzieja, że uczniowie będą z niego korzystać bardziej świadomie.

Czwarta Szkolna Debata Oksfordzka