29 maja 2017 10:55 | Aktualności

Zielona Szkoła w Nowym Dworku

Wycieczki szkolne to ważna forma edukacji i wychowania młodych ludzi, a wspomnienia na zawsze pozostają w pamięci. W dniach 15-17 maja 2017 roku uczniowie klas IV uczestniczyli w zajęciach „Zielonej Szkoły” zorganizowanej w ośrodku w Nowym Dworku. Ośrodek wypoczynkowy położony jest wśród zielonych lasów, sercu Pojezierza Lubuskiego, tuż nad jeziorem Paklicko Wielkie. Bogaty program sportowo-rekreacyjny przeplatał się z zajęciami edukacyjnymi. Park linowy był jedną z najbardziej ekscytujących przygód, zjazdy linowe, kolejki tyrolskie i pajęcza sieć były próbą zwinności, siły i sprytu. Uczniowie mogli poczuć się jak Robin Hood i strzelali z łuku do ustawionych tarcz, a także ćwiczyli technikę strzału z wiatrówki. Umiejętność czytania i sporządzania mapy, orientacja w terenie to stały punkt programu każdego żołnierza, a w połączeniu z musztrą i poranną zaprawą zamieniliśmy się w prawdziwych komandosów. Instruktorzy otworzyli dla nas drzwi do magicznego świata tańca i nauczyliśmy się tańczyć „belgijkę”, a podczas wspólnego ogniska poznaliśmy nowe gry i zabawy. Na zakończenie zielonej szkoły każdy uczestnik otrzymał dyplom i wspólne zdjęcie. Nie bez znaczenia był komfortowy ośrodek i jego położenie, ale przede wszystkim profesjonalni instruktorzy, którzy chwalili grupę za aktywność, kreatywność i doceniali naszych uczniów nagradzając w wielu konkursach.