27 kwietnia 2017 14:03 | Aktualności

Powiatowy Konkurs Matematyczny „MAT-RZEPKA”

26 kwietnia w Rzepinie odbył się powiatowy konkurs matematyczny „MAT-RZEPKA” dla klas III szkoły podstawowej. W naszej szkole odbyły się wcześniej eliminacje, które wyłoniły dwóch najzdolniejszych, młodych matematyków. W Rzepinie do konkursu przystąpiła uczennica klasy III d – Olga Trzeciak oraz uczeń klasy III b – Marek Trzeciak.

Konkurs matematyczny skłonił dzieci do intensywnego wysiłku umysłowego. Uczestnicy liczyli, szacowali, rozwiązywali trudne zadania, układali własne formuły matematyczne – poziom konkursu był wysoki i wyrównany.

Z wielką przyjemnością możemy cieszyć się z sukcesu Marka, który był jednym z czterech laureatów i otrzymał nagrodę. Olga również spisała się doskonale, za swoją pracę dostała dyplom i upominek. Warto wspomnieć, że w konkursie wzięło udział 32 uczniów z 16 szkół. Nasi uczniowie godnie i z uśmiechem reprezentowali szkołę, gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!!!