12 kwietnia 2017 12:17 | Aktualności

Apetyczna lekcja języka niemieckiego

Dnia 6 kwietnia 2017r. uczniowie klas Va i Vb przygotowywali, pod czujnym okiem nauczycielek pani A. Białas oraz I. Gałosz, na zajęciach języka niemieckiego pyszne sałatki ze świeżych owoców i warzyw. Obieranie, krojenie, wycinanie pochłonęło bez reszty wszystkich uczniów.

Pomysłów na pyszną sałatkę nie było końca. Jedni wybierali warzywa, a inni owoce - najważniesze, aby było zdrowo - taka była idea naszej lekcji. Przyjemny zapach roznosił się zarówno w klasach, jak i na korytarzu szkolnym. Dodatki, jak jogurt, czy inne materiały dekoracyjne dopełniły całość. Powstały istne cuda.

Po przygotowaniu potraw uczniowie opisali w języku niemieckim, jakich produktów użyli.

Wszyscy bawili się bardzo dobrze, a czwartkowa lekcja uświadomiła im, że zamiast słodyczy lepiej sięgnąć po owoce i warzywa.