Szkoła Podstawowa im. Marii Skłodowskiej-Curie w Ośnie Lubuskim

W roku szkolnym 2017/2018 w szkole realizowano projekty :"OWOCE W SZKOLE", "SZKLANKA MLEKA", "RADOSNA SZKOŁA"

Aktualności

11 kwietnia 2017 10:01 | Aktualności

Odkrywamy talenty

 

 

       Jednym z elementów pracy dydaktyczno - wychowawczej szkoły jest rozwijanie uzdolnień i zainteresowań uczniów. W Zespole Szkół Publicznych w Ośnie Lub. podejmowanych jest wiele działań, które wspierają młodych artystów. Efekty pracy uczniów i ich opiekunów można było podziwiać w czasie I Szkolnego Koncertu Talentów, którego organizatorami byli: Pani Małgorzata Soloch, Pani Kamilla Kwiręg oraz Pan Roman Stefaniak. Koncert odbył się 5 kwietnia 2017 roku, a jego uczestnikami były dzieci i młodzież każdego etapu edukacyjnego - począwszy od oddziału przedszkolnego a skończywszy na uczniach klas III gimnazjum.  Koncert rozpoczął się przepiękną inscenizacją piosenki "Kolorowy wiatr" pochodzącej ze znanej wszystkim dzieciom bajki pt. "Pocahontas". O barwach, które kolorowy niesie wiatr, śpiewały Ania Furtak i Julia Jura. Następnie na scenie pojawiła się cała grupa przedszkolna "Biedronki", która zaskoczyła widownię wykonaniem Trish Trash Polki J. Straussa. Na chwilę refleksji i zadumy można było sobie pozwolić, słuchając utworów zagranych na pianinie przez Igę Mizerską, Lilianę Bem, Olivię Garczyk, Laurę Bem oraz Małgorzatę Pawlak. Swój popisowy numer wykonał zespół No Name, który tworzą uczennice kl. VI  - Laura Błaszczak, Eliza Kwiręg, Adrianna Dyniak i Nikola Marciniak. Dziewczęta zagrały na trąbkach melodię z bajki pt. "Aladyn". Francuską piosenkę dziecięcą pt. "Trzy kurki" zaprezentowała Emilia Rutkowska. Melodia zagrana na flecie na pewno przypomniała o latach wczesnego dzieciństwa. W czasie koncertu oprócz występów instrumentalnych można było również usłyszeć siłę i piękno głosu Oliwii Jaczyńskiej, Andżeliki Banaś oraz Nikoli Nawrot. Zuzanna Raba, Paulina Pasieka, Zuzanna Fudalin, Dominik Walaszczyk i Krystian Tomaszewski pokazali swoje umiejętności taneczne.

       Koncert talentów był też okazją dla Elżbiety Pawlak, Klaudii Jaczyńskiej i Krystiana Jędrkiewicza do zaprezentowania swoich zdjęć oraz prac plastycznych. Na przygotowanej przez uczniów wystawie można było obejrzeć fotografie kobiet wykonujących różne zawody, zdjęcia nawiązujące swą tematyką do przyjaźni a także rysunki postaci komiksowych.

       Każdy z uczestników usłyszał, oprócz gromkich braw publiczności, słowa uznania ze strony nauczycielek: Pani Karoliny Olszewskiej i Pani Anny Molsy, które na wzór znanych programów telewizyjnych typu "talent show", pełniły rolę jurorek. Na zakończenie imprezy głos zabrała Pani Dyrektor ZSP w Ośnie Lub. - Monika Wróbel. Pogratulowała młodym artystom tak niesamowitych umiejętności i wyraziła nadzieję, że za rok uczniów, którzy będą się chcieli podzielić swoim talentem, będzie jeszcze więcej.  

Relacja z koncertu została zarejestrowana przez portal informacyjny Madman24.pl.

Przeczytano: 377 razy. Wydrukuj|Do góry

Odkrywamy talenty