Szkoła Podstawowa im. Marii Skłodowskiej-Curie w Ośnie Lubuskim

W roku szkolnym 2017/2018 w szkole realizowano projekty :"OWOCE W SZKOLE", "SZKLANKA MLEKA", "RADOSNA SZKOŁA"

Aktualności

29 marca 2017 10:24 | Aktualności

Powiatowy konkurs plastyczny pt. ”Magia bezpiecznej, urokliwej zimy” rozstrzygnięty!

 

 

       Wiosna zawitała do nas na dobre. Bezpowrotnie pożegnaliśmy zimę, chociaż prace plastyczne ukazywały inny charakter surowej, a zarazem urokliwej pory roku. Zima kojarzy się wszystkim z chłodem i z dominacją białego koloru. A tym czasem, ku zdziwieniu wszystkich, najmłodsi uczniowie naszej szkoły rozwinęli swoją wyobraźnię twórczą i wykonali prace przedstawiając magiczną i bezpieczną zimę, za pomocą urokliwej palety barw.

28.03.2017 w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Słubicach 6-letni uczniowie z Zespołu Szkół Publicznych w Ośnie Lubuskim odebrali nagrody i dyplomy za udział w powiatowym konkursie plastycznym pt. ”Magia bezpiecznej, urokliwej zimy”. Celem konkursu było pobudzenie wyobraźni plastycznej dzieci i promowanie ich twórczości, ale przede wszystkim wdrażanie ich do bezpiecznego spędzania czasu wolnego.

 I miejsce w kategorii przedszkolaków zdobyła Anna Furtak a wyróżnienia otrzymały: Milena Falińska i Anna Baranowska. Prace powstały pod kierunkiem nauczycielek Pani Moniki Stegeman i Pani Agaty Kossińskiej.

Ogółem w konkursie wzięło udział 16 placówek, z których nadesłano 168 prac. Specjalnie powołana komisja po długich obradach wyłoniła 19 prac, które postanowiono nagrodzić i wyróżnić. Na uroczyste wręczenie nagród przybyły wyróżnione dzieci wraz z opiekunami i rodzicami. Przybyłych gości serdecznie powitała dyrektor SOSW w Słubicach Pani Wanda Suchacka, a imprezę zaszczyciły swoją obecnością: Pani Grażyna Bajon Naczelnik Wydziału Oświaty w Starostwie Powiatowym w Słubicach oraz Pani Amelia Szołtun Członek Zarządu.

Gratulujemy wszystkim zwycięzcom a organizatorom konkursu dziękujemy za mile spędzone i niezapomniane chwile.

 

Zapraszamy do zapoznania się z materiałem prasowym przygotowanym przez Telewizję HTS Słubice:

http://www.slubice.tv/wiadomosci/6231,magia-bezpiecznej-urokliwej-zimy-konkurs-rozstrzyg 

 

 

Przeczytano: 318 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: