Szkoła Podstawowa im. Marii Skłodowskiej-Curie w Ośnie Lubuskim

W roku szkolnym 2017/2018 w szkole realizowano projekty :"OWOCE W SZKOLE", "SZKLANKA MLEKA", "RADOSNA SZKOŁA"

Aktualności

27 marca 2017 13:17 | Aktualności

Gala finałowa w Warszawie z udziałem 6-latków z Zespołu Szkół Publicznych w Ośnie Lubuskim

        Pierwszy dzień wiosny był nietypowy dla najmłodszych uczniów z naszej szkoły. 21 Marca 2017 uczniowie z Zespołu Szkół Publicznych w Ośnie Lubuskim: Paulina Ambroziak, Milena Falińska, Patryk Gałek i Szymon Kuliński wraz z nauczycielem Panią Moniką Stegeman mieli przyjemność uczestniczyć, jako goście honorowi w gali wręczenia nagród laureatom ogólnopolskiego konkursu plastycznego dla dzieci i młodzieży pt. „Stok nie jest dla bałwanów”. Gala odbyła się w Policyjnym Centrum Edukacji Społecznej w Warszawie. Konkurs został objęty honorowym patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Pana Mariusza Błaszczaka. Partnerami kampanii byli: Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji, Polski Związek Narciarski, Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN, Górskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych, Polska Organizacja Turystyczna oraz Zarząd Wojewódzki NSZZ Policjantów w Komendzie Głównej Policji.

       Konkurs, który polegał na zilustrowaniu Dekalogu Reguł Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS) spotkał się z dużym zainteresowaniem, ponieważ ogółem udział w nim wzięło 4865 osób, do Komendy Głównej Policji wpłynęło 5089 prac.

6-latki z dużym zaangażowaniem i poświęceniem wykonali pod kierunkiem Pani Moniki Stegeman i Pani Agaty Kossińskiej ciekawe i oryginalne prace plastyczne, w tym również prace przestrzenne.

 W uroczystości, obok laureatów i ich rodzin, uczestniczyli honorowi goście: Zastępca Komendanta Głównego Policji nadinsp. Jan Lach, Prezes Polskiego Związku Narciarskiego Apoloniusz Tajner, Zastępca Dyrektora Departamentu Komunikacji Społecznej MSWiA Tomasz Deptuła, Zastępca Dyrektora Departamentu Edukacji Społecznej i Współpracy Międzynarodowej GIODO Piotr Drobek, Wiceprezes Stowarzyszeni Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Jacek Żaba wraz z członkami zarządu dr Markiem Palikiem i Maciejem Kwiatkowskim, Dyrektor Biura Prewencji KGP insp. Dariusz Minkiewicz oraz Dyrektor Biura Historii i Tradycji KGP kom. Krzysztof Musielak.

 Zgromadzonych gości i dzieci zachwycił pokaz chwytów karabinkiem SKS zaprezentowany przez funkcjonariuszy Kompanii Reprezentacyjnej Policji. Organizatorzy przygotowali wiele niespodzianek i prezentów dla naszych podopiecznych, w tym zwiedzanie wystawy przygotowanej przez Biuro Historii i Tradycji KGP. Bardzo dużym zainteresowaniem naszych uczniów cieszył się gabinet Komendanta Głównego Policji Państwowej, w którym mieli zaszczyt przebywać bohaterowie uroczystej gali. Wyjazd do stolicy, mimo zmęczenia i wrażeń, na długo pozostanie w naszej pamięci. 

 

przygotowała

Monika Stegeman

 

Napisano o nas:

http://www.policja.pl/pol/aktualnosci/140600,Gala-konkursu-plastycznego-Stok-nie-jest-dla-balwanow.html

 

Przeczytano: 364 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: