27 marca 2017 10:36 | Aktualności

Dzień Św. Patryka, czyli zielono mi....

17 marca 2017 r. po raz kolejny odbyły się w naszej szkole obchody dnia Św. Patryka, patrona Irlandii. Na oknach pojawiły się zielone koniczynki, a po korytarzach spacerowali uczniowie przebrani na zielono. Według legendy Leprechaun, czyli zielony skrzat, pilnował garnka pełnego złota, który znajdował się na końcu tęczy. Jednak co roku i w naszej szkole są ukryte garnki pełne złota i tuż po trzeciej lekcji uczniowie rozpoczęli poszukiwania skarbów. Zwyciężyły klasy IIIc SP oraz Vb SP, a nagrodą było nie złoto, lecz słodkości. Uczniowie klas IV-VI również zmagali się w konkursie wiedzy o Irlandii. Konkurs cieszył się dużą popularnością, a zwycięzcom zostaną wręczone nagrody podczas uroczystego apelu w czerwcu.  Nie zabrakło również konkursu na najbardziej zieloną klasę.

Pragniemy podziękować wszystkim uczniom, którzy tego dnia nie zawiedli i mieli na sobie coś zielonego. W klasach I-III SP ciężko było wybrać zwycięską klasę, gdyż aż trzy były świetnie przygotowane. Dlatego jury przyznało nagrody ex aequo klasom: IIc, IId oraz IIId.

W klasach IV-VI i gimnazjum zwyciężyła klasa IIb gimnazjum. Ten radosny dzień wprawił wielu uczniów w dobry nastrój i mamy nadzieję, że pozwolił im też głębiej zapoznać się z kulturą krajów anglosaskich.

Dzień Świętego Patryka