10 marca 2017 12:41 | Aktualności

„Wiersze świerszcza” – konkurs recytatorski

Uwrażliwienie dzieci na piękno poezji oraz dostrzeżenie niezwykłości poetyckiego obrazowania jest celem powiatowego konkursu recytatorskiego pt. „Wiersze świerszcza”. Patronat medialny nad konkursem objął „Świerszczyk” (wydawnictwo Nowa Era), natomiast organizatorem jest Pani Danuta Krawczyk, nauczyciel Szkoły Podstawowej nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Słubicach. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas I – III szkoły podstawowej, których zadaniem jest przygotowanie do recytacji po jednym wierszu z dowolnego numeru czasopisma „Świerszczyk”.

Pierwszy etap eliminacji w Zespole Szkół Publicznych w Ośnie Lubuskim odbył się 10 marca 2017 roku. Komisja w składzie: Pani Kamilla Kwiręg, Pani Joanna Borecka i Pani Renata Makowska, dokonała oceny uczestników, biorąc pod uwagę opanowanie pamięciowe utworu, stosowanie środków ekspresji, wygłoszenie wiersza z odpowiednią intonacją. Wytypowane do reprezentacji naszej szkoły na szczeblu powiatowym zostały trzy uczennice:

Karolina Kiewra z kl. II c

Zuzanna Mandziuk z kl. III b