16 marca 2017 10:48 | Aktualności

Wyjście terenowe SKKT

11 marca 2017 r. odbyło się wyjście terenowe Szkolnego Koła Krajoznawczo-Turystycznego. O godzinie 10.00 uczniowie z klas V, VI i gimnazjum wyruszyli pieszo ze szkoły nad Jezioro Kolejowe. Przewodnikiem tym razem była pani Paulina Michałek z Nadleśnictwa w Ośnie Lubuskim. Trasa naszej wędrówki przebiegała wzdłuż ścieżki dydaktycznej w pobliżu szkółki leśnej Nadleśnictwa. W ciekawy sposób pani Paulina opisała pracę leśnika, rolę lasu w przyrodzie, opowiadała o gatunkach zwierząt lasu i ich zwyczajach, gatunkach roślin w poszczególnych piętrach lasu. Najciekawszym etapem naszej wędrówki było wejście na teren szkółki. Tam na własne oczy dzieci zobaczyły uprawy drzew liściastych i iglastych. Po dotarciu nad Jezioro Kolejowe rozpaliliśmy ognisko i odbyło się pieczenie kiełbasek. Chłopcy zagrali w piłkę. Pełni wrażeń, zadowoleni, trochę zmęczeni wróciliśmy z naszej wycieczki.