02 marca 2017 11:23 | Aktualności

VIII Międzynarodowy Konkurs Artystyczny im. Włodzimierza Pietrzaka „Całej ziemi jednym objąć nie można uściskiem”

Międzynarodowy Konkurs Artystyczny im. Włodzimierza Pietrzaka „Całej ziemi jednym objąć nie można uściskiem” powstał w 2009 roku z inicjatywy Macieja Koniecznego. Organizatorem jest Katolickie Stowarzyszenie "Civitas Christiana" w Turku.

Konkurs został objęty honorowym Patronatem przez:

• Ryszarda Czarneckiego - Wiceprzewodniczącego Parlamentu Europejskiego,
  • J.E. Arcybiskupa Wojciecha Polaka, Arcybiskupa Gnieźnieńskiego, Prymasa Polski,
  • J.E. Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego, Metropolitę Poznańskiego,
  • J.E. Biskupa Wiesława Alojzego Meringa, ordynariusza włocławskiego,
  • J.E. Biskupa Edwarda Janiaka, ordynariusza kaliskiego,
  • Elżbietę Leszczyńską - Wielkopolskiego Kuratora Oświaty,
  • Dziekana Wydziału Pedagogiczno – Artystycznego w Kaliszu Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

Celem Konkursu jest pokazanie piękna otaczającego nas świata i promowanie młodych artystów. Twórczość artystyczna jest doskonałym sposobem spędzania wolnego czasu, służącym rozwojowi osobowości dzieci i młodzieży, a także umożliwia odkrywaniu talentów wśród dzieci niepełnosprawnych i dzieci z rodzin biednych.

Konkurs był adresowany do uczestników od 3 do 21 roku życia.

Technika prac plastycznych: malarstwo na papierze, rysunek, collage, grafika.

Przez 8 lat udział w konkursie wzięło 10 277 uczestników z całego świata.W edycji plastycznej nadesłano 997 prac, a w edycji fotograficznej 333 fotografie.

W części plastycznej, w kategorii przedszkolaków I miejsce zajął Mikołaj Byszko. Wyróżnienia otrzymali także: Anna Furtak i Marcel Olszanowski.

Serdecznie gratulujemy!

byszko_001.jpg

O sukcesie napisano także na:

slubice24.pl

gazetalubuska.pl