02 marca 2017 10:11 | Aktualności

Konkurs przedmiotowy (rejonowy) z przyrody

24 lutego 2017 roku o godzinie 13.00 odbyły się w naszej szkole zawody II stopnia (rejonowe) Konkursu Przedmiotowego z Przyrody. Konkurs obejmuje i poszerza treści podstawy programowej przyrody w szkole podstawowej. Uczestnicy musieli wykazać się znajomością: terminologii przyrodniczej, walorów przyrodniczych i kulturowych najbliższego regionu oraz Polski, fizjologii człowieka, zasad zdrowego trybu życia, higieny, zjawisk fizycznych i astronomicznych, substancji i procesów chemicznych.

Do konkursu przystąpiło 59 uczniów z rejonu obejmującego szkoły z powiatu sulęcińskiego i słubickiego.

Uczniowie rozwiązali test składający się z 40 zadań przyrodniczych w ciągu 60 minut.

Naszą szkołę reprezentowało troje uczniów:

Tobiasz Węglarz z klasy VI a,

Dominika Niczypor z klasy V a

Jakub Kramarzewski z klasy V b.