20 stycznia 2017 13:56 | Aktualności

Zajęcia profilaktyczne "Niewypały, niewybuchy oraz inne niebezpieczne przedmioty przyczyną kalectwa lub śmierci"

Uczniowie Gimnazjum w dniu 20 stycznia 2017 r. uczestniczyli w zajęciach profilaktycznych nt.: "Zachowanie w wypadku napotkania przedmiotów wybuchowych i niebezpiecznych" oraz  "Niewypały, niewybuchy i inne niebezpieczne przeddmioty przyczyną kalectwa lub śmierci" przeprowadzonych przez Patrol rozminowania z Krosna Odrzańskiego.

Uczniowie zapoznali się z:

• zasadami zachowania się na wypadek znalezienia niewybuchów,
  • instytucjami, do których należy zgłaszać ujawnione przedmioty,
  • zasadami działania patrolu rozminowania na wypadek ujawnienia przedmiotów wybuchowych,
  • konsekwencjami i rodzajami następstw, w przypadku niewłaściwego obchodzenia się z niewybuchami,
  • wypadkami związanymi z niewybuchami,
  • budową i wyglądem przedmiotów wybuchowych pochodzenia wojskowego.

Zorganizowano pokaz sprzętu i wyposażenia patrolu rozminowania podczas, którego młodzież miała okazję przymierzyć ubiór sapera.