Szkoła Podstawowa im. Marii Skłodowskiej-Curie w Ośnie Lubuskim

W roku szkolnym 2019/2019 w szkole realizujemy projekty :"OWOCE W SZKOLE", "SZKLANKA MLEKA"

Aktualności

18 stycznia 2017 13:57 | Aktualności

Bezpłatne półkolonie dla uczniów klas 4-6 szkoły podstawowej

 

 

       Od kwietnia 2015 roku Powiat Słubicki realizuje projekt pn.  „Profilaktyka chorób układu krążenia i promocja zdrowego stylu życia”. Jednym z działań projektowych jest „Uniwersytet Zdrowego Stylu Życia”-  bezpłatne półkolonie w formie codziennych zajęć uniwersyteckich przygotowane dla 150 uczniów klas 4-6 szkół podstawowych z terenu powiatu słubickiego. Uniwersytet odbędzie się w czasie ferii zimowych (30.01-10.02.2017) w Collegium Polonicum w Słubicach.   

       Uniwersytet Zdrowego Stylu Życia będzie podzielony na trzy wydziały, na których zajęcia będą miały wymiar teoretyczny (wykłady) i praktyczny (warsztaty). W ramach wydziału zdrowego serca odbędą się zajęcia z lekarzami i ratownikami medycznymi dotyczące serca i układu krążenia. Dietetycy i kucharze z wydziału zdrowego żywienia zaprezentują studentom, jak zmienić nawyki żywieniowe. Zainteresowanie zajęciami sportowymi spróbują rozbudzić trenerzy i instruktorzy z wydziału kultury fizycznej. Dodatkowo zaplanowano wyjazd do Centrum Nauki Keplera w Zielonej Górze oraz seans filmowy w kinie. Na zakończenie odbędzie się uroczyste absolutorium i bal uniwersytecki dla wszystkich absolwentów. Realizator projektu - Powiat Słubicki zapewnia transport uczestników oraz wyżywienie.   

       Zgłoszenia należy nadsyłać do 25.01.2017 na adres biura Fundacji na rzecz Collegium Polonicum, ul. Kościuszki 1, 69-100 Słubice. O przyjęciu w poczet studentów decyduje kolejność zgłoszeń oraz proporcjonalny podział uczniów między gminami w powiecie.  

Udział we wszystkich aktywnościach jest dla uczniów bezpłatny.  

Wszelkich dodatkowych informacji udzielą Państwu Marta Stachowska (tel. 61 829 67 91) oraz Martyna Szymborska (tel. 603 110 837).  

 

 

Przeczytano: 401 razy. Wydrukuj|Do góry