13 stycznia 2017 12:19 | Aktualności

STOP dopalaczom!

12 stycznia 2017 r. uczniowie gimnazjum uczestniczyli w spotkaniu profilaktycznym pt: "Stop dopalaczom". Celem spotkania było przeciwdziałanie uzależnieniom w ramach antynarkotykowej profilaktyki lokalnej.

Środki finansowe na akcję pozyskano od Gminnej Komisji ds. Uzależnień w Ośnie Lubuskim.

W ramach spotkania młodzież poznała najważniejsze fakty i mity dotyczące dopalaczy oraz dowiedziała się, jakie skutki prawne i zdrowotne niesie za sobą stosowanie i rozpowszechnianie środków odurzających. Prezentację multimedialną przedstawił dzielnicowy tutejszego rewiru Policji - p. Łukasz Wąsowicz.

Pedagog szkolny mgr Joanna Borecka zaprezentowała  uczniom komiks pt: "Mocarz", który wzbudził zainteresowanie młodzieży, a po jego lekturze zainspirował do dyskusji, która będzie kontynuowana na lekcjach wychowawczych.