09 stycznia 2017 09:08 | Aktualności

Sukces 6 latków z Zespołu Szkół Publicznych w Ośnie Lubuskim

19 grudnia br. w sali konferencyjnej Komendy Wojewódzkiej PSP w Gorzowie Wlkp. o godz. 12:00 miał miejsce finał wojewódzkiego konkursu plastycznego „Mój przyjaciel strażak”. „Kochane dzieci, w przepiękny sposób udowodniłyście, że wiecie, na czym polega nasz trudny zawód i czym zajmuje się straż pożarna. W swoich pracach pokazałyście, że nas, strażaków, znacie, lubicie i szanujecie.” – takimi słowami rozpoczął uroczystość wręczenia nagród finalistom konkursu plastycznego „Mój przyjaciel strażak” st. bryg. Sławomir Klusek – Lubuski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej. Słowa uznania skierowali w stronę dzieci także: przedstawiciel  Wojewody Lubuskiego pan Paweł Klimczak – dyrektor Wydziału Spraw Obywatelskich i Cudzoziemców oraz pani Ewa Rawa – Lubuski Kurator Oświaty. Uroczystość swoją obecnością uświetnili również: dr Anna Chabasińska – Prodziekan Wydziału Administracji i Bezpieczeństwa Narodowego, pan Łukasz Budzyński – socjolog z Akademii im. Jana z Paradyża, pan Krzysztof Swaryczewski – artysta plastyk z gorzowskiego Liceum Plastycznego oraz członkowie komisji konkursowej pod przewodnictwem bryg. Jarosława Korzeniewskiego – zastępcy Lubuskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP.

Finalistami zostały Gabriela Konkol oraz Anna Furtak z oddziału przedszkolnego, które wykonały barwne i oryginalne prace pod kierunkiem nauczycielek Pani Moniki Stegeman i Agaty Kossińskiej. Dla wyróżnionych dzieci niemałym przeżyciem były pierwsze telewizyjne wywiady. Dzięki uprzejmości organizatorów cała grupa dzieci z oddziału” Biedronek” miała możliwość zwiedzania budynku Wojewódzkiej Straży Pożarnej w Gorzowie Wlkp , uczestniczenia w zajęciach edukacyjnych prowadzonych przez strażaków. Ogromną niespodzianką był ufundowany prze organizatorów darmowy przejazd w obie strony autokarem do złudzenia przypominającym duży wóz strażacki. To był piękny dzień dla dzieci i opiekunów. Wszystkim dzieciom przybyłym na uroczystość na znak przyjaźni wręczono strażackie hełmy i upominki Radość dzieci była ogromna, tak samo jak wzruszenie organizatorów, którzy otrzymali podarki od wdzięcznych 6-latków z Ośna Lubuskiego.