12 grudnia 2016 11:50 | Aktualności

Spotkanie autorskie z pisarzem Kazimierzem Szymeczko

Dnia 9 grudnia 2016 r. w Zespole Szkół Publicznych odbyło się spotkanie z pisarzem, panem Kazimierzem Szymeczko. Autorem "Historii Polski w opowieściach", "Zemsty budzika", "Fałszerzy w sieci", "Zdarzyło się w Polsce" i wielu innych powieści.

Uczniowie klas piątych i szóstych zebrali się o godz. 9:00 w auli szkoły. Gość niezwykle barwnie opowiedział o niektórych napisanych przez siebie książkach. Następnie odpowiadał na pytania zadawane przez dzieci, a dotyczących m. in. genezy utworów, innych zainteresowań, nagród literackich, czy recepty na dobre opowiadanie z dialogiem. Na koniec spotkania można było kupić książkę pisarza z jego autografem.

Przedstawiciel społeczności uczniowskiej podziękował gościowi za udział w spotkaniu i wręczył mu drobny prezent.