06 grudnia 2016 12:20 | Aktualności

Zbiórka karmy dla schroniska

Wielkimi krokami nadciąga zima, czas trudny między innymi dla zwierząt. Uczniowie klasy IIId wraz z wychowawczynią Anną Molsa zorganizowali zbiórkę karmy, zabawek i koców dla zwierząt ze schroniska „Azorki” w Gorzowie Wielkopolskim. Na początku dzieci wykonały plakaty promujące akcję. Następnie rozwiesiły je w całej szkole. Na odzew nie trzeba było długo czekać. Uczniowie i nauczyciele chętnie przynosili dary do sali organizatorów zbiórki. W niecałe dwa tygodnie udało się zebrać ponad 200 kg karmy i innych rzeczy dla zwierząt. 2 grudnia p. Molsa zawiozła podarunki do schroniska w Gorzowie. Kierownik schroniska i wolontariuszki byli zaskoczeni taką ilością prezentów. Z dużym uśmiechem przekazali nauczycielce podziękowanie dla uczniów szkoły w Ośnie Lubuskim. Nasi uczniowie pokazali, że kochają zwierzęta i zawsze chętnie im pomagają.