Szkoła Podstawowa im. Marii Skłodowskiej-Curie w Ośnie Lubuskim

W roku szkolnym 2017/2018 w szkole realizowano projekty :"OWOCE W SZKOLE", "SZKLANKA MLEKA", "RADOSNA SZKOŁA"

Aktualności

21 listopada 2016 10:52 | Aktualności

Targi "Edukacja - Praca - Kariera"

targiwww.jpg

        W dniu 17 listopada 2016 r. uczniowie klas III Gimnazjum w Ośnie Lubuskim brali udział w Targach "Edukacja - Praca - Kariera" w Słubicach, organizowanych przez Młodzieżowe Centrum Kariery OHP  oraz Starostwo Powiatowe w Słubicach.  Targi są także inicjatywą realizowaną przez Collegium Polonicum (to już siódma edycja) w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości - największego na świecie wydarzenia promującego przedsiębiorczość i podejmowanie biznesowych inicjatyw. Dla naszych uczniów targi są atrakcyjną formą spotkania z przedstawicielami szkół ponadgimnazjalnych. Na targach można było spotkać także przedstawicieli szkół wyższych, policealnych i pracodawców.

       Jednym z punktów programu targów edukacyjnych był wykład pt. "Fotosynteza-od tego wszystko się zaczęło" wygłoszony przez biochemika prof. dra hab UAM-u w Poznaniu Andrzeja Pukacza. Wykład był bardzo interesujący (choć czasami słownictwo było nieco niezrozumiałe, bo bardzo naukowe). Wykładowca przybliżył słuchaczom zjawisko fotosyntezy i jej wpływ na rozwój życia na Ziemi. Swoją wypowiedź profesor wzbogacił prezentacją zawierającą wykresy i zdjęcia. Zajęcia były bardzo ciekawe, zdobyliśmy wiele nowych informacji o fotosyntezie, o której przecież wielokrotnie mówiliśmy już na lekcjach w szkole. Prawdopodobnie spora grupa gimnazjalistów biorących udział w tym wykładzie zdziwiła się, słysząc, że złota polska jesień właśnie fotosyntezie zawdzięcza swoją wielobarwność.

       Po tak ciekawym dniu, z dobrymi humorami, bogatsi w ulotki, gadżety reklamowe oraz wiedzę, jak zaplanować swoją przyszłość, wróciliśmy do szkoły.

 

 Dla chętnych zamieszczamy poniżej link do relacji z Targów Edukacji i Pracy zrealizowanej przez Telewizję Horyzont TV Słubice:

http://www.slubice.tv/wiadomosci/5896,targi-edukacji-i-pracy-2016

oraz fotorelację Powiatu Słubickiego 

 

 

 

Przeczytano: 306 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: