21 listopada 2016 10:52 | Aktualności

Targi "Edukacja - Praca - Kariera"

targiwww.jpg

W dniu 17 listopada 2016 r. uczniowie klas III Gimnazjum w Ośnie Lubuskim brali udział w Targach "Edukacja - Praca - Kariera" w Słubicach, organizowanych przez Młodzieżowe Centrum Kariery OHP  oraz Starostwo Powiatowe w Słubicach.  Targi są także inicjatywą realizowaną przez Collegium Polonicum (to już siódma edycja) w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości - największego na świecie wydarzenia promującego przedsiębiorczość i podejmowanie biznesowych inicjatyw. Dla naszych uczniów targi są atrakcyjną formą spotkania z przedstawicielami szkół ponadgimnazjalnych. Na targach można było spotkać także przedstawicieli szkół wyższych, policealnych i pracodawców.

Jednym z punktów programu targów edukacyjnych był wykład pt. "Fotosynteza-od tego wszystko się zaczęło" wygłoszony przez biochemika prof. dra hab UAM-u w Poznaniu Andrzeja Pukacza. Wykład był bardzo interesujący (choć czasami słownictwo było nieco niezrozumiałe, bo bardzo naukowe). Wykładowca przybliżył słuchaczom zjawisko fotosyntezy i jej wpływ na rozwój życia na Ziemi. Swoją wypowiedź profesor wzbogacił prezentacją zawierającą wykresy i zdjęcia. Zajęcia były bardzo ciekawe, zdobyliśmy wiele nowych informacji o fotosyntezie, o której przecież wielokrotnie mówiliśmy już na lekcjach w szkole. Prawdopodobnie spora grupa gimnazjalistów biorących udział w tym wykładzie zdziwiła się, słysząc, że złota polska jesień właśnie fotosyntezie zawdzięcza swoją wielobarwność.

Po tak ciekawym dniu, z dobrymi humorami, bogatsi w ulotki, gadżety reklamowe oraz wiedzę, jak zaplanować swoją przyszłość, wróciliśmy do szkoły.

Dla chętnych zamieszczamy poniżej link do relacji z Targów Edukacji i Pracy zrealizowanej przez Telewizję Horyzont TV Słubice:

oraz fotorelację Powiatu Słubickiego