28 października 2016 12:34 | Aktualności

Wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego

W październiku w naszym gimnazjum odbyły się wybory do Rady SU. Poprzedzone zostały zakrojoną na szeroką skalę kampanią wyborczą.

Kandydaci przygotowali i wywiesili na terenie szkoły plakaty ze swoimi propozycjami działań, częstowali przyszłych wyborców cukierkami, rozdawali gadżety, które miały zachęcić do głosowania na nich.

20 października nadszedł czas decyzji. Od pierwszych godzin lekcyjnych pracownicy Komisji Wyborczej, zapraszali wszystkie klasy do sali nr 19, gdzie miał rozstrzygnąć się wynik wyborów.

Każdy uczeń otrzymal kartę do głosowania z nazwiskami kandydatów. Uprawnione do głosowania byly 174 osoby, oddano 144 glosy.

Przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego została Dominika Mach,

wiceprzewodniczącą Patrycja Dolinska,