28 października 2016 11:05 | Aktualności

Dzień Języków Obcych

Good morning, bonjour, buenos días, guten Tag, buongiorno!

To dobra okazja, by zwrócić dzieciom uwagę, jak ważna jest umiejętność porozumiewania się z ludźmi, którzy mieszkają w innych częściach naszego globu. Dzięki znajomości języków obcych mamy lepszy dostęp do wiedzy oraz większe możliwości poznawania nowych ludzi i zawierania przyjaźni. Nawet odległe zakątki świata mogą stać się nam bliższe, a zupełnie odmienne kultury - bardziej zrozumiałe.

W tym roku szkolnym wspólnie bawiliśmy się ze szkołą podstawową oraz uczniami z gimnazjum, do zabawy dołączyli także wychowawcy.

Mieliśmy okazję poznać przysłowia w języku niemieckim i angielskim, wspólnie śpiewaliśmy znane piosenki, naśladowaliśmy zwierzaki w różnych językach, czytaliśmy łamańce językowe oraz najdłuższe słowa w różnych językach. Zabawa była przednia, a publiczność dopingowała z całego serca. Wszystkim gratulujemy i dziękujemy za wspólną zabawę!

Do zobaczenia za rok!

Dzień Języków Obcych