26 października 2016 08:49 | Aktualności

Jesień w Szkole Podstawowej

Jesień sprzyja spacerom i zabawom na świeżym powietrzu. Uczniowie klasy III d aktywnie spędzają czas ze swoją nauczycielką, a spacery służą obserwowaniu zmian zachodzących w przyrodzie jesienią. Kącik przyrodniczy w klasie wzbogacony o dary jesieni: kasztany, żołędzie i dynie. Zabawy wśród kolorowych liści są przyjemne i wesołe, a pamiątkowe zdjęcia po prostu piękne.

11 października 2016 klasy IIIb i IIId uczestniczyły w Święcie Pieczonego Ziemniaka. Tuż po godz. 8 – ej uczniowie wraz z nauczycielkami wyruszyli w drogę na Tumak. Dzień rozpoczął się słonecznie, humor zatem dopisywał każdemu. Na miejscu czekali rodzice, którzy przygotowali pyszne ziemniaczane przekąski, ciepłą herbatę i słodkości. Następnie był czas na wspólne zabawy i grupowe wykonanie plakatów o tematyce jesiennej. Później dzieci upiekły kiełbaski przy ognisku i spróbowały ziemniaków pieczonych w żarze. Dzięki współpracy rodziców ten dzień był bardzo ciekawy i wesoły, a dzieci szczęśliwe.

20 października uczniowie klas III b i d uczestniczyli w wycieczce do szkółki leśnej. Na miejscu czekała na nas pani Paulina Michałek, która jest pracownikiem Nadleśnictwa Ośna Lubuskiego. Pani Paulina opowiedziała nam o roli lasu w życiu człowieka i zwierząt, pokazała ciekawe plansze i film edukacyjny. Następnie oprowadziła uczniów po szkółce leśnej i pokazała, jak leśnicy i pracownicy szkółki szykują drzewa, z których kiedyś wyrośnie las. Dzieci mogły obserwować „siewkę” dębu. Na koniec dzieci zostały zaproszone na wspólnego grilla z kiełbaskami. Dzieci zapamiętały wiele ciekawych i pożytecznych informacji związanych z ochroną lasu. Wycieczka była udana.