29 marca 2016 18:45 | Aktualności

Dzień Świetego Patryka

Dzień Świętego Patryka

15 marca w naszej szkole odbył się Dzień Świętego Patryka, patrona Irlandii, który jest obchodzony na całym świecie 17 marca.

Z tej okazji wszyscy uczniowie przebrali się na zielono.  Zieleń to narodowy kolor Irlandii, nawiązujący do trawiastego krajobrazu wyspy i symbolizujący koniczynę przypisywaną tradycyjnie świętemu Patrykowi.

W ramach zajęć języka angielskiego uczniowie zapoznali się z postacią Świętego Patryka, historią i tradycją tego święta. W szkole odbył się konkurs na najbardziej zieloną klasę. Leprechaun, który według legendy był złym i chciwym na złoto skrzatem, postanowił zrobić dobry uczynek i obdarzyć słodkościami zwycięskie klasy, Id oraz IVa. Leprechaun wyróżnił dodatkowo dwie klasy, które odnalazły ukryte garnce ze złotem, IIIb oraz Va. Zwycięzcom gratulujemy i dziękujemy uczniom za zaangażowanie.

ZAPRASZAMY NA FACEBOOKA aby obejrzeć więcej zdjęć.