08 grudnia 2015 18:31 | Aktualności

Wycieczka do Berlina

Pozdrowienia z Berlina!

Grüße aus Berlin!

27 października uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami – Panią Karoliną Olszewską, Pani Krystyną Trzeciak oraz z Pani Alicją Białas odwiedzili stolicę Niemiec.

Zwiedzanie rozpoczęliśmy od Bramy Brandenburskiej, oraz przejazdu przez Berlin, podczas którego przewodnik opowiadał o ciekawostkach Berlina. Poznaliśmy historię Muru Berlińskiego, zobaczyliśmy przepiękną wieżę telewizyjną, budynek Reichstagu- miejsce pracy kanclerz Niemiec- Angeli Merkel.

Następnie mieliśmy okazję obejrzeć Berliński ogród zoologiczny (Zoologischer Garten Berlin) – jeden z największych ogrodów zoologicznych w Niemczech ,z największą liczbą gatunków zwierząt na świecie. Obecnie w pomieszczeniach zoo znajduje się blisko 14.000 zwierząt z 1.500 różnych gatunków. Każdego zachwyciło coś innego, ale najbardziej interesujące i przykuwające uwagę było Berlińskie akwarium, które podzielone jest na trzy strefy. Na parterze powitały nas morskie akwaria, w których zachwycały  meduzy (znajduje się tu spora ich kolekcja) Dwa gigantyczne zbiorniki, w których pływają rekiny także przyciągają zwiedzających.

Wielki zbiornik rafowy, rekiny, płaszczki itd. Spowodowały, że godzina zwiedzania Berlińskiego akwarium minęła nie wiadomo kiedy. Po zwiedzaniu akwarium obejrzeliśmy ZOO, a w nim najrozmaitsze zwierzaki, z każdego zakątka świata, dnia zabrakłoby, aby opowiadać , trzeba to po prostu zobaczyć.

Po wyjściu z Zoo ruszyliśmy do Muzeum Techniki. Nagromadzenie w tym miejscu  naprawdę wyjątkowych eksponatów sprawia, że nikt nie powinien się tutaj nudzić. I to zarówno dotyczy  osób z humanistycznym zacięciem jak i tych, którzy szczególnie interesują się nauką ścisłą.

Dzieci mogą tu dotknąć wielu eksponatów, są również różne, specjalnie dla nich przygotowane interaktywne niespodzianki. Dzieci uczą się poprzez uczestnictwo w eksperymentach i obserwowanie zjawisk zasad fizyki, chemii. Zabawa dla dużego i małego. Po późnym obiedzie zmęczeni, pełni wrażeń i pamiątek wróciliśmy do domu. Co nas czeka za rok? Zobaczymy…

Inne zdjęcia  możemy obejrzeć w Galerii