26 listopada 2014 19:50 | Aktualności

Dzień patrona

„Trzeba mieć wytrwałość i wiarę w siebie.
Trzeba wierzyć, że człowiek jest do czegoś zdolny i osiągnąć to za wszelką cenę”

M. Skłodowska –Curie

dsc00015.jpg

Dzień Patrona w ZSP

W dniu 12 listopada obchodziliśmy Dzień Patrona. Chcąc podkreślić uroczysty dzień uczniowie wraz z nauczycielami przyszli ubrani na galowo. Uczniowie klas IV – VI SP mieli okazję obejrzeć film o Marii Skłodowskiej-Curie, a na I piętrze szkoły mogliśmy podziwiać wystawę poświęconą naszej Patronce.

Już tradycją w naszej szkole staje się konkurs wiedzy o Marii Skłodowskiej-Curie, przygotowywany przez Panią Annę Jurkowską.

Także w tym roku swoje siły sprawdzali uczniowie klas IV –VI SP. Do konkursu przystąpiło po troje uczniów z każdej klasy. Uczniowie rozwiązywali test, w którym musieli wykazać się wiedzą na temat życia i działalności noblistki. Można było zdobyć 35 punktów. Maksymalną ilość punktów i tym samym I miejsce zajął uczeń klasy VB – Marcel Piechocki, II miejsce uczeń klasy VI B – Adrian Zachar, a III miejsce uczennica z klasy VIA – Alicja Didyk.

Na IV miejscu uplasowały się trzy osoby: Cyntia Piątek- IVA, Magda Socha- VA, oraz Julia Brzostek- VIA.

Uczniowie zostali nagrodzeni dyplomami oraz słodkimi upominkami.

Gratulujemy wyników i zapraszamy w przyszłym roku!