Szkoła Podstawowa im. Marii Skłodowskiej-Curie w Ośnie Lubuskim

W roku szkolnym 2017/2018 w szkole realizowano projekty :"OWOCE W SZKOLE", "SZKLANKA MLEKA", "RADOSNA SZKOŁA"

Aktualności

07 listopada 2014 19:48 | Aktualności

Akcja "MAMY NIEPODLEGŁĄ ! 2014 WYŚLIJ KARTKĘ

Akcja „Mamy Niepodległą! 2014” pod patronatem marszałka Sejmu

poniedziałek, 3 listopada 2014 09:45

Marszałek Sejmu objął honorowym patronatem ogólnopolską akcję „Mamy Niepodległą! 2014”, która zachęca Polaków do wspólnych obchodów Narodowego Święta Niepodległości. Jednym z jej elementów jest wysyłanie okolicznościowych kartek z życzeniami z okazji tego święta.

W dniu rozpoczęcia akcji, we wtorek, 4 listopada br., o godz. 12.00 marszałek Radosław Sikorski zainauguruje akcję w Sejmie i jako pierwszy przekaże życzenia na jednej z kartek zaprojektowanych specjalnie z okazji Święta Niepodległości.
 
W ramach akcji każdy obywatel będzie miał możliwość bezpłatnego wysłania kartki z życzeniami z okazji rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Pomysłodawcą przedsięwzięcia jest Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku. Partneruje mu Poczta Polska i Związek Harcerstwa Polskiego.

W dniach 5-6 listopada br. w hallu głównym Sejmu (parter) ustawione będzie specjalne stoisko, przy którym będzie można wypisać i wysłać kartkę. Będą mogły skorzystać z niego także osoby zwiedzające Sejm podczas dnia otwartego 9 listopada br.

W tegorocznej, drugiej edycji akcji pocztówki zostały zaprojektowane przez rysownika i satyryka Henryka Sawkę, legendarnego twórcę komisu „Tytus, Romek i Atomek” – Henryka Chmielewskiego – Papcia Chmiela oraz młodego grafika Janka Konarzewskiego.

Poprzednia edycja akcji cieszyła się dużym powodzeniem – wysłano 112,5 tys. kartek tradycyjnych oraz 21 tys. elektronicznych.

Tekst pochodzi ze strony Sejmu RP   www.sejm.gov.pl

 Uczcijmy nasze Święto  i wyślimy kartę wirtualną . ZAPRASZAMY DO ŚWIĘTOWANIA.

Przeczytano: 499 razy. Wydrukuj|Do góry