30 października 2014 19:49 | Aktualności

Polskie jabłka

„Polskie Jabłka” w naszej szkole

images.jpg  images.jpg

„Jabłuszko, jabłuszko, jabłuszko tam i tu, jabłuszko pełne snu…”

Już od samego rana z pracowni komputerowej dobiegały wesołe nuty znanych i lubianych piosenek. W dniu 22 października w Szkole Podstawowej w Ośnie Lubuskim świętowaliśmy dzień pod hasłem „Polskie Jabłka”.

Tego dnia uczniowie klas IV-VI  przyszli do szkoły przebrani w kolory jabłek - czerwony, żółty i zielony. Od samego rana biegały po szkole czerwone i zielone jabłuszka, wesołe robaczki i pulchne gąsieniczki. Uczniowie przygotowali wspaniałe plakaty, które zachęcały do spożywania jabłek. Odbył się konkurs wiedzy na temat jabłek, ich odmian, potraw, a nawet przysłów związanych z jabłkami. Konkurs przygotowała i przeprowadziła Pani Ania Jurkowska. Mogliśmy też obejrzeć artystyczne popisy naszych uczniów, wysłuchać piosenek, posłuchać śmiesznych wierszyków- wszystkich zgodnych z hasłem imprezy!

Dzięki zaangażowaniu rodziców, cioć i babćJ, a także własnym zdolnościom kulinarnym mieliśmy prawdziwą ucztę zmysłów, bo zarówno przepięknie przygotowane jabłkowe stoliki, jak i pyszności, które się na nich znalazły kusiły nie tylko oko…

Owocowe zmagania wygrała klasa VA, drugie miejsce zajęła klasa VI B, a miejsce trzecie przypadło klasie IVA. Wszystkim gratulujemy! Dziękujemy uczniom, rodzicom i wychowawcom, bo tego dnia w naszej Szkole było zdrowo, kolorowo, i po prostu odlotowoJ.

Zostały tylko…ogryzek.jpg   ogryzek.jpg