Szkoła Podstawowa im. Marii Skłodowskiej-Curie w Ośnie Lubuskim

W roku szkolnym 2017/2018 w szkole realizowano projekty :"OWOCE W SZKOLE", "SZKLANKA MLEKA", "RADOSNA SZKOŁA"

Aktualności

20 października 2014 18:14 | Aktualności

Good morning, bonjour, buenos días, guten Tag, buongiorno!

clip_image002.jpg

26 września, świętowaliśmy

 

To dobra okazja, by zwrócić dzieciom uwagę, jak ważna jest umiejętność porozumiewania się z ludźmi, którzy mieszkają w innych częściach naszego globu. Dzięki znajomości języków obcych mamy lepszy dostęp do wiedzy oraz większe możliwości poznawania nowych ludzi i zawierania przyjaźni. Nawet odległe zakątki świata mogą stać się nam bliższe, a zupełnie odmienne kultury - bardziej zrozumiałe.

W tym roku szkolnym po raz pierwszy do zabawy dołączyli uczniowie naszej szkoły wraz ze swoimi wychowawcami i nauczycielami języków obcych.

Został przeprowadzony konkurs na plakat promujący naukę języków.

I miejsce zajęła uczennica klasy I SP Wiktoria Przybylska.

Srebro przypadło Oli Kowalskiej z klasy VI a , a trzecie miejsce wywalczyła Martyna Łusiarczyk z klasy VI a. Wystawę mogliśmy podziwiać na I piętrze naszej szkoły. O dodatkowe atrakcje zadbali uczniowie klas IV –VI SP organizując w auli szkolnej potyczki językowe i przedstawiając barwnie wybrane kraje w obcych językach. Wszystkie klasy wypadły wspaniale.

Zwyciężyła Wielka Brytania, która była reprezentowana przez klasę VA, II miejsce zajęła Hiszpania- klasa VI a, a trzecie Francja- klasa 4b.Wszystkim uczestnikom należą się ogromne podziękowania za wspaniałą zabawę i słodki poczęstunek.

Do zobaczenia za rok!

 

Uczniowie gimnazjum również obchodzili Dzień Języków Obcych.

Tego dnia przedstawiciele każdej klasy rozwiązywali test predyspozycji językowych.

Ponieważ podstawę do nauki języka obcego stanowi jak najlepsze opanowanie języka ojczystego, uczniowie rozwiązywali zadania badające bogactwo słownictwa, praktyczną znajomość skomplikowanych reguł gramatycznych, wyczucie językowe, stylistyczne i znajomość norm poprawnej polszczyzny.

 Na teście pojawiły się także zadania sprawdzające myślenie logiczne i predyspozycje do nauki języków obcych na przykładzie języka  fikcyjnego.

Zwycięzcami o najwyższych kompetencjach językowych okazali się przedstawiciele klasy IB.


Przeczytano: 859 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: