01 października 2014 18:37 | Aktualności

NARODOWE CZYTANIE W ZSP W OŚNIE

Dnia 8 września 2014 roku w Zespole Szkół Publicznych w Ośnie Lubuskim odbyło się „Narodowe czytanie bajek Adama Mickiewicza” dla klas IV-VI szkoły podstawowej. Imprezę przygotowała nauczycielka – bibliotekarka pani Justyna Kramarzewska, która zachęciła do wspólnego czytania nauczycieli uczących w szkole podstawowej. Bajki czytali: panie G.Aniśko, J.Borecka, B. Jurkowska, J.Kramarzewska i pan B. Urkiel. Uczniowie  z zainteresowaniem wysłuchali następujących bajek poety Adama Mickiewicza: „Lis i Kozieł”, „Koza,kózka i wilk”, „Pies i wilk”, „Zając  i żaba”, „Żaby i ich króle”.

Słuchanie bajek i równoczesne przeżywanie ich treści rozwija wyobraźnię, która ma wpływ na procesy poznawcze i myślenie twórcze, sprzyja rozwojowi uwagi, wzbudza niezwykłe przeżycia, które wywierają wpływ na kształtowanie u młodego pokolenia postaw, przeżyć uczuciowych oraz stosunek do świata przyrody i innych ludzi.